PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209658}
7,2 80 453
oceny
7,2 10 1 80453
7,2 19
ocen krytyków
Jasminum
powrót do forum filmu Jasminum

film do niczego...tak dalej a bede uwazac ze kino polskie jest do....!!

olasza

Hmm ja się nie mogę z Toba zgodzić. Film ma coś w sobie. Pomimo tego, że nic się praktycznie nie dzieje przyjemnie się go oglądało.

olasza

Może jakoś uzasadnisz?

pinfkloyd

najpierw amerykanskie Pachnidlo,a pozniej polskie Jasminum....czyzby nie bylo stac nas na wiecej??

ocenił(a) film na 8
olasza

twoje uzasadnienie filmu dlaczego ci sie nie podoba jest powalajace takie jak na trolla przystalo a pachnidło ( wrzesień 2006) było po jasminum (maj 2006)

pawelmir12

rozsmieszyles mnie.....od reklamy Pachnidlo az wrzalo....kazdy wiedzial o tym filmie zanim pokazal sie na ekranach

ocenił(a) film na 8
olasza

Wiec uważasz ze Kolski zobaczył reklame pachnidła i stwierdził że napisze scenariusz na podstawie tego filmu żeby mieć darmowa reklame. Zastanawiające. Wiec dlaczego nie napisał czegoś podobnego do Tajemnic Brokeback Mountain o którym w tamtym okresie było dużo głośniej. Mnie po prostu denerwuja osoby które pisza że film jest do niczego i w żaden sposób tego nie udowodnią, rozumiem że są różne gusta i film może Ci się nie podobać, ale mogłes to uzasadnic. Pisanie na forum ze film jest „ lipa lipa film do niczego...tak dalej a bede uwazac ze kino polskie jest do....!!” nie ma najmniejszego sensu

pawelmir12

na tym polega dyskusja,kazdy ma inne zdanie....i dobrze tak powinno byc...tylko nie wiedzialam,ze musze sie tlumaczyc z tego,ze film mi sie nie podobal...jak tak dalej pojdzie to bedziemy sie tlumaczyc nawet z tego, dlaczego mi sie podoba jakis film....mam kilka filmow,ktore na mnie zrobily wrazenie,a inny mowia,ze sa do niczego....ale zmuszam ich,aby wyjasnili swoj poglad.....tak jak napisales i tu masz racje -sa gusta i gusta!!!

olasza

zawiesila mi sie strona i nie dokonczylam swoich mysli(zdarza sie) chcialam tylko wspomniec,ze mam 2 filmy ktore dla mnie cos znacza,a inni to krytykuja np.Nunta muta(2008) akcja dzieje sie w Rumuni lub Sekret jej oczu(El Secreto De Sus Ojos) hiszpanski.....uwielbiam te filmy...dla innych sa nudne....ale nie rzadam zadnych wyjasnien..tak jak TY !
nie podoba im sie...trudno....nic na to nie poradze....nie bede krytykowac kogos za inny gust
POZDRAWIAM

olasza

ona chyba trolluje, nie widzę innego wyjaśnienia dla wypowiedzi "od reklamy Pachnidlo az wrzalo....kazdy wiedzial o tym filmie zanim pokazal sie na ekranach". "Jasminum" było wcześniej i wcześniej je napisano. Powiedz zresztą, co te dwa filmy mają ze sobą wspólnego poza rolą zapachu?

doorshlaq

"zapach" to dla Ciebie za malo?....dla mnie sedno tresci!

olasza

tak, za mało. to tak jakbyś powiedziała, że jeden film to kopia drugiego, bo oba są o miłości. albo o wojnie.

ocenił(a) film na 8
doorshlaq

chodzi o to ze piszac na forum dyskusyjnym takiego posta trudno jest z Tobą dyskutowac na temat filmu. Gdybyś wysunęła argumenty dlaczego ci sie ten film nie podoba można by konstruktywnie podyskutować. Zaraz zacznę ogladać Sekret jej oczu lubię hiszpańskie kino wiec mam nadzieję żę sie nie zawiodę

ocenił(a) film na 8
pawelmir12

Aż mnie tchnęło, żeby zabrać głos. ,,Jasminum" miało premierę chyba w maju, natomiast ,,Pachnidło" we wrześniu tego samego roku. To świadczy o tym, że jednak nikt niczego nie odgapiał. Okej, rozumiem, teraz Polska produkuje filmy opierające się głównie na seksie i mające tą samą, nudną i oklepaną obsadę, jednak to nie znaczy, że zawsze robili takie "szmiry" typu ,,Oh,Karol" czy ,,Śniadanie do łóżka". Radzę porównać sobie ,,Jasminum" z tego rodzaju (nazwę to po imieniu) gównem. Czyżby bez porównania ? Też tak myślę.

olasza

"kazdy wiedzial o tym filmie zanim pokazal sie na ekranach"
Widocznie nie każdy, bo ja nie:P

Scorch

nic na to nie poradzimy......ja wiedzilam....

olasza

czyli pisząc wcześniej, że "KAŻDY wiedział o tym filmie..." pisałaś bzdurę i nieprawdę. Nic na to nie poradzimy...:)

ocenił(a) film na 8
olasza

Podobieństwo do "Pachnidła" jest uzasadnione, tylko nie do filmu, ale do książki. Była pierwsza. Jeśli chce się porównywać oba te filmy, to mają wspólny motyw przewodni zapach ( to jak wpływa on na człowieka jaki i sama postać "perfumiarza", są według mnie po prostu rozwinięciem założonej wcześniej bazy) . Podejście do tematu jest już inne. O ile mnie pamięć nie myli w "Pachnidle" (filmie, bo książki nie czytałam, przyznaję bez bicia, że film mnie od niej odstraszył) zapach potraktowano raczej jako "mroczny afrodyzjak" i rozwinięto w coś, co ja odebrałam jako sensacyjną tragi-farsę (mogę się mylić, film obejrzałam raz w 2006 roku i do niego więcej nie wróciłam). W "Jasminum" zapach potraktowano nieco inaczej. Owszem był również afrodyzjakiem, ale nie tylko. Historię rozwinięto w wyjątkowo ciepły sposób. Jest to film hmmm "rozleniwiony" - akcji w niej jak na lekarstwo, sensacji nie ma praktycznie żadnej, a urzeka. Przynajmniej mnie urzekł (co jest dziwne, bo nie przepadam za współczesnym polskim kinem).

Według mnie zapach w "Jasminum" jest tylko tłem. Niby motyw przewodni, ale stanowi swego rodzaju zasłonę dla ludzkich wątpliwości, nadziei i zwątpienia. Gdyby z całej tej historii wyjąć cały ten "wonny galimatias" dostaniemy spokojną opowieść o małomiasteczkowym życiu. Pochwałę spokoju i prostoty.

ocenił(a) film na 8
Morgren

Zgadzam się z Tobą w stu procentach. Właśnie ta prostota i brak większej akcji czyni ten film specyficznym, a zarazem wyjątkowym.

Morgren

Książka Pachnidło jest wspaniała. Przeczytaj. Film to dno.

ocenił(a) film na 8
iwonka_sl

Może w końcu się przemogę :)

olasza

ale "Nie ma mocnych" dałaś 10/10 :-)

siLk_2

jak dla mnie to najlepsza Polska komedia obok "Poszukiwany Poszukiwana" i "Jak rozpetalem 2 wojne swiatowa"

olasza

Jasminum to film dla ludzi inteligentnych jeżeli twierdzisz, że jest do du.... to szkoda przedstawiać kontr argumenty bo i tak ich nie pojmiesz

kahuko

wlasnie dales pokaz wlasnej inteligencji..:)
chyba nie ogladales zbyt wiele filmow

olasza

Serio i to ma być inteligentna odpowiedź? Dobra rada zacznij oglądać lepsze filmy, czytaj więcej książek i rusz tytyłek w świat polecam południe rodzimego kontynentu, karaiby i amerykę łacińską (najlepiej zamieszkaj na jakiś czas w którymś z tych miejsc). Poszerz horyzonty zanim zaczniesz wygłaszać krytyczne komentarze przez pryzmat ubogiej rzeczywistości, która niewątpliwie cię otacza. Pozdrawiam

kahuko

:) i teraz sie osmieszasz gdyz od 25 lat zamieszkuje na poludniu Europy i troche swiata zwiedzilam.....jezeli chodzi o ksiazki to czytam codziennie i to nie w jezyku polskim..:)

olasza

W takim razie stwierdzam, że nie ma dla ciebie nadziei a naturalnie wrodzona tępota uniemożliwia inteligentne postrzeganie świata i nic już tego nie zmieni. Saludos

kahuko

tylko z uwagi na moja wysoka inteligencje nie bede tego kontynuowac..szkoda mojego cennego czasu

olasza

Zaiate trąci tu sprzecznością logiczną ale ok rozumiem

kahuko

madry glupiemu zawsze ustapi....tak sie mowilo w Polsce jak mieszkalam i tak zrobie

olasza

Mówią równierz, że tylko głupi zapewnia siebie i innych o własnej mądrości

ocenił(a) film na 7
kahuko

"również.

Jeśli już kogoś Pan/i nazywa głupim, wypadałoby nie robić takich błędów ortograficznych :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones