PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209658}
7,2 80 453
oceny
7,2 10 1 80453
7,2 19
ocen krytyków
Jasminum
powrót do forum filmu Jasminum

Dlaczego brat zdrówko został świętym? przecież miał być nim jeden z pachnących.

Johnny_D

Dlaczego? tylko św. Roch to wie... :) a poza tym, czy wszystko musi być takie oczywiste?

aeterna88

No nie musi być takie oczywiste ;]] tylko musze napisać prace na temat: "Na czym polega świętość Brata Zdrówko" i liczyłem że ktoś mi to przybliży :P

ocenił(a) film na 9
Johnny_D

Jak to na czym? Cóż za pytanie! Brat Zdrówko jako jedyny w tym klasztorze był człowiekiem wykonującym dzień w dzień te same czynności, które były zarazem posługą. Dbał o wszystko, siebie zostawiając na sam koniec. Kiedy inni bracia zajmowali się swoimi zapachami, on karmił ich, zwierzęta, zanosił prośby do św. Rocha, sprzątał, gotował etc. Z pogodą ducha (pomijając momenty kiedy klął na ptaki), ze spokojem i z modlitwą. Ot i święty - wytrwał w swojej codzienności znosząc ją z pokorą i godząc się na nią (m.in. na podarte buty i inne niedogodności). Prosiaki Bogu przystawiał do błogosławieństwa, bo same łba zadrzeć nie potrafią :) :) No i nawet ostatnia scena - "przecież ja muszę w piecu rozpalić" :) Mistrzostwo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones