PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209658}
7,2 80 453
oceny
7,2 10 1 80453
7,2 19
ocen krytyków
Jasminum
powrót do forum filmu Jasminum

2/10

użytkownik usunięty

No cóż, pewnie mnie obskoczycie, ale dałam ocenę taką jaką widzicie. Być może jest dlatego taka niska, bo oglądałam go w jeszcze młodszym wieku niż jestem. Dla mnie ten film był nieprzeciętnie nudny. Mnisi? Zakonnicy? To nie dla mnie. Nuda i żenada w jednym.

ocenił(a) film na 10

A teraz nałóż na usta różową szminkę i biegnij na dyskoteke kopciszku.

ocenił(a) film na 5
tetsuo_2

Szczerze - mnie ten film wcale nie zauroczył, trochę przewidywalny i... w moim odczuciu zbyt banalny, ot taki przyjemny film na sobotni wieczór acz nużący (ostrzegam) Przereklamowany - to też fakt. Miał być "magiczny" a tu zonk. Można obejrzeć z ciekawości bo to w sumie film pana Kolskiego.

ocenił(a) film na 8

Nie, nie obskoczymy Cie... bo nie warto.
"Mnisi? Zakonnicy? To nie dla mnie. Nuda i żenada w jednym."
To fascynujace jak popularne jest slowo "zenada". To nie dla Ciebie? ...ciekawy argument! Jesli ktos niekoniecznie fascynuje sie mafia, to oceni "Ojca Chrzestnego" na jeden?

I wybacz, ale chyba nie zrozumialam slow "oglądałam go w jeszcze młodszym wieku niż jestem"
;)

użytkownik usunięty
martynkka

Ha, czyli oglądałam go kilka lat temu ;]. Poprostu był... nudny? Tyle. Ojciec chrzestny to co innego, on ma akcję i ciekawą fabułę.

użytkownik usunięty

I właśnie to mnie wkurza na filmwebie. Że takie dzieci zaniżają oceny dobrych filmów. :|

Coś w tym jest - znaczy jest w powyższej ocenie.
A co do Jasminium, to jestem zachwycona! Czy ktoś oglądał Czekoladę? Czułam tu niesamowite powiązanie.
Film nastrojowy i pozytywny... i sama uwierzyć nie mogę, że to polska produkcja (niestety jakoś jestem uprzedzona). Ode mnie całe 9/10 bo ktoś jednak zawyżać te oceny musi...

mrowkab

Czekolada a Jasminum..? no i gdzie tu porownanie..?! Jasminum jest nudne, nieciekawe, przez godzine nie dzieje sie NIC, doslownmie NIC. mozna by to wszystko zawrzec w 15 min, a trwa to niestety godzine, potem niby lepiej, a i tak slabo.

mialem wrazenie, jakbym ogladal teatr telewizji i jakas marniutka sztuke.

użytkownik usunięty
Nenerten

Zgadzam się z poprzednikiem w 100%! Twój nick wskazuje na to, iż oglądałeś pewnie film "Mój Nikifor", który akurat był rewelacyjny, a pani Feldman po mistrzowsku zagrała rolę starca.

Proponuję wrócić do filmu za kilka lat.

użytkownik usunięty
R_E_B_E_L

To dobry pomysł ;].

użytkownik usunięty
Nenerten

no ja pozwolę się nie zgodzić - Jasminum jest magiczne, ale w taki nienachalny, naturalny sposób - bardzo swojskie. Z kolei Czekoladę oglądałam trzy razy i nadal nie wierzę że ma tak przewidywalną fabułę. Dzieje się oczywiście więcej, również jest jakaś magia, ale bardziej bajkowa i harleqinowa, oderwana od życia, postaci tylko czarno-białe... No i Depp, mimo że bardzo cenię, jakoś mi tam nie pasuje...

użytkownik usunięty

to jest komentarz do wypowiedzi poniżej :/ ... sorki za zamieszanie

ocenił(a) film na 9

zgadzam sie w 100% film oglada sie z wielkim spokojem i przyjemnoscia. wychodzilem z kina z
optymistycznym usmiechem i to jest niesamowite. mozna sie przyczepic do wielu szczegolow ale osiagniecie
takiego radosnego efektu u widza, tak nienachalnymi efektami jest KLASA. to jest inna kategoria, film rowny,
lagodny, mily. oby wiecej takich filmow. nie 10/10 ale 8/10 bez zawachania (w obliczu polskich koszmarow
typu killer itp.)

użytkownik usunięty
mrowkab

"Czy ktoś oglądał Czekoladę? Czułam tu niesamowite powiązanie.Film nastrojowy i pozytywny...". Rzeczywiście mają podobny klimat ;).Co prawda nie poruszał żadnych ważnych kwestii ale był przyjemny w oglądaniu (jak dla mnie wcale nie był nudny) i co najważniejsze miał swój charakter. Pewnie, że są filmy wybitniejsze ale według mnie Jasminum też jest porządnie nakręcony i myślę, że wielu osoba zapadnie w pamięć.

ocenił(a) film na 8

film bardzo mi się podobał, jak na komedię obyczajową... szczególnie ojciec Zdrówko który miał świetne zwyczaje typu podnoszenie świnek, żeby zobaczyły niebo, czy dawania sera na pierogi ślimakowi :)) Chętnie oglądnę go jeszcze raz. Tak na koniec mogę tylko dodać,że są gusta i guściki i skoro Ojciec chrzestny II może mieć taką wysoką ocenę to ten film tym bardziej:) 8/10

ocenił(a) film na 9
mrowkab

ogladalam Czekloladę i w niej też odnajdywałam taki klimat, taką magię jak w Jasminum :)

http://www.youtube.com/watch?v=xjFWcdpyHGU

ocenił(a) film na 10

O nie! To jeszcze chodzą po ziemi ludzie którym Jasminum się nie podobało?!
Myślałam że już wszystkich wybiłam=)
Po prostu Cię nie rozumiem.

ocenił(a) film na 8
Happyinaasad

Ja dałam filmowi 8/10, bo bardzo mi przypadł do gustu. Może nie jest to jakieś arcydzieło, ale bardzo przyjemnie się go ogląda ;) Rozumiem że komuś może się on nie podobać, bo słyszałam wiele komentarzy że ten film jest po prostu nudny. Ma on swój specyficzny klimat i jeśli ktoś jest wielbicielem kina akcji, to nic dziwnego że znudzi go ta produkcja. Ale moim zdaniem ma on w sobie to coś ;)

Happyinaasad

Jesteście żałośni w tych swoich wypocinach. Jednym się podoba - drugim nie, proste jak konstrukcja cepa.

ocenił(a) film na 8
Maybe

Po to jest forum żeby o tym dyskutować, prawda? A poza tym myślę że takie wpisy są przydatne, jeśli ktoś chce obejrzeć jakiś film i ma okazję wcześniej się zapoznać z opiniami innych o nim.
I po co od razu ludzi obrażać i nazywać ich żałosnymi? ;]

ocenił(a) film na 9
lithium_01

Mnie też 'Jasminum' kojarzyło się z 'Czekoladą'! :) Oba filmy mają swoją niepowtarzalną magię i są takie ciepłe :)

ocenił(a) film na 7

Chyba znowu zwątpiłam w ludzkość. Już nawet nie wiem, jak mam reagować na taki kompletny debilizm :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones